واحد تولید

ساخت برد و قطعات مکانیکی

طراحی شماتیک و بوردهای PCB محصولات، توسط مهندسان شرکت و در داخل کشور و تولید مدار چاپی از طریق برون سپاری و توسط شرکت¬های داخلی انجام می شود. نمونه هایی از PCB های ساخته شده در داخل کشور در تصویر زیر نمایش داده شده است.

ساخت قطعات مکانیکی محصولات توسط شرکت و در داخل کشور صورت پذیرفته است. یکی از بخش-های اصلی مکانیکی محصولات، بدنه یا قاب گیرنده است. طراحی بدنه محصولات با لحاظ نمودن پارامترهایی نظیر مقاوم بودن در برابر ضربه، طول عمر بالا، ضد آب و گردوغبار، مقاوم در برابر امواج UV، توانایی عملکرد در شرایط محیطی مختلف با درجه دما و رطوبت بالا انجام شده است. همچنین ساخت قاب یا بدنه با توجه به مواد استفاده شده به دو روش تراشکاری و تزریق انجام می شود. از روش تراشکاری برای تولید قاب یا بدنه فلزی محصولاتی مانند iRNet و RNAP استفاده می شود.


از روش قالب سازی و تزریق پلاستیک برای تولید بدنه محصولاتی مانند iRo G3B، iRo Pro، iRo Net استفاده می شود. مواد پلاستیکی استفاده شده برای تولید بدنه این محصولات از جنس پلیمر مهندسی خاص هستند که از طریق مهندسی معکوس محصولات خارجی انتخاب شده است. طراحی بدنه دستگاه ها توسط متخصصان شرکت و قالب سازی، تراشکاری و تزریق از طریق برون سپاری به شرکت های داخلی انجام می شود.

مونتاژ قطعات الکترونیکی بر روی مدارهای چاپی و تولید PCBA در تعداد محدود در داخل شرکت و در تعداد بالا به روش ماشینی و به صورت تمام اتوماتیک از طریق برون سپاری به سایر شرکتهای داخلی انجام می شود.

question